Grudzień u krasnosielckich przedszkolaków.

W dniu 3 grudnia 2012r. w przedszkolu zainicjowana została akcja o nazwie Książka (dla) przedszkolaka, będąca częścią ogólnoprzedszkolnej inicjatywy Książka dla malucha. Sens tej akcji polega na tym, iż dzieci mogą przynieść do przedszkola książki i pozostawić je w „przedszkolnym kąciku wymiany książek” skąd inne dziecko może zabrać je do swojego domu. Ma to oczywiście miejsce po uprzednim, wspólnym uznaniu dziecka wraz z rodzicami, że z danej książki już nie korzysta.
Najbardziej oczekiwanym dniem przez przedszkolaków okazał się 6 grudnia, gdyż w tym dniu przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Udał się on kolejno do przedszkolaków ze wszystkich grup, obdarzając ich hojnie podarkami. Wśród nich były zarówno zabawki jak i książki oraz wszelkiego rodzaju łakocie. Przy okazji rozdawania prezentów okazało się, że wszystkie dzieci były grzeczne. Co więcej, dzieci okazały się bardzo gościnne, bo przywitały św. Mikołaja przygotowanymi na tę okoliczność piosenkami i wierszami.
Natomiast w dniu 21 grudnia b.r. w przedszkolu miała miejsce uroczystość o dość refleksyjnym charakterze. W tym dniu mianowicie, odbyła się „Wigilijka przedszkolaka”, zapoczątkowana tradycyjnymi Jasełkami. Na koniec wszystkie dzieci wspólnie podzieliły się opłatkiem. Zorganizowane świętowanie miało na celu wprowadzenie wszystkich w świąteczny nastrój i atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »