XI edycja Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Głównym organizatorem Konkursu jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, a patronat medialny: dwutygodnik Agro Serwis, miesięcznik AGROmechanika, tygodnik "Zielony Sztandar" oraz telewizja interaktywna AGRO NEWS com.pl i TVP1.
Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych.
Organizatorami konkursu są:
· Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi,
· Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego,
· Państwowa Inspekcja Pracy,
· inneinstytucje i organizacje działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy
w gospodarstwach rolnych oraz producenci maszyn rolniczych o ile zadeklarują swój udział w organizacji konkursu.
W konkursie mogą brać udział osoby pełnoletnie prowadzące produkcyjną działalność rolniczą. Konkurs przebiegać będzie w trzech etapach: regionalnym, wojewódzkim i centralnym.
Etap regionalny: konkurs trwa od dnia jego ogłoszenia do dnia 17 maja 2013 r.
Etap wojewódzki: konkurs trwa do 21 czerwca 2013 r.
Centralna Komisja Konkursowa w miesiącu lipcu 2013 r. przeprowadza wizytację szesnastu gospodarstw zwycięzców etapów wojewódzkich w/w Konkursu, a następnie wyłania zwycięzcę. Warunkiem udziału w konkursie jest dokonanie zgłoszenia. Wypełniony i podpisany formularz należy złożyć wOddziale Regionalnym lub w Placówce Terenowej KRUS w nieprzekraczalnym terminie do 8 marca 2013 r.