Dzień seniora w PSP w Amelinie

W dniu 6 stycznia po raz pierwszy w naszej szkole był obchodzony „Dzień Seniora”. Ten dzień to wyjątkowy symbol pamięci i wdzięczności kierowany do ludzi, którzy pamiętają urok lat oraz dekad ubiegłego wieku – tymi słowami rozpoczęła uroczystość dyrektor Bogusława Więcek. Na zakończenie swojego wystąpienia dyrektor złożyła wszystkim zebranym następujące życzenia:
Zdrowia szczęścia i słodyczy tego dzieciarnia szkolna życzy!
W poniedziałki pomyślności, a we wtorki kosz radości!
W środy, czwartki precz zmartwienia! Niech i w piątki strapień nie ma!
Na soboty i niedziele Życzymy odpoczynku wiele.
To nie koniec życzeń jeszcze! Emerytury życzymy większej.
Niech Wam życie płynie miło! Żeby Wam trosk ubyło!
Po oficjalnym powitaniu i życzeniach, przed publicznością wystąpili uczniowie klas I – III z Jasełkami. Następnie swój talent aktorski zaprezentowali uczniowie klas IV – V w przedstawieniu pt. „Jak zwierzęta przemówiły w noc Wigilijną”. Babcie i dziadkowie z dumą i łzą w oku oglądali występy swoich pociech. Na zakończenie wszyscy otrzymali gromkie brawa.
Podczas występu, zaproszeni goście częstowali się pysznym ciastem upieczonym przez rodziców. Seniorzy otrzymali też upominki od uczniów, były to samodzielnie wykonane karty świąteczne techniką decoupage. Popołudnie minęło w miłej i ciepłej atmosferze. Wszyscy zebrani opuszczali szkołę uśmiechnięci, szczęśliwi i z nadzieją, że spotkają się za rok.
Społeczność szkolna dziękuje serdecznie wszystkim, którzy swą obecnością uświetnili to spotkanie, a także pomogli w jego zorganizowaniu.

Redakcja PSP Amelin

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »