Dzień Babci i Dzień Dziadka w Szkole Podstawowej w Drążdżewie

Dostojni goście mieli okazję obejrzeć przedstawioną przez uczniów klasy V uwspółcześnioną wersję przygód „Czerwonych Kapturków” różnych narodowości. Widowisko oprócz tego, że było zabawne ukazywało znaczenia nauki języków obcych i różnorodność kultur.
Klasa VI przygotowała skecz pt. „Babcia”, a IV wesołe konkursy dla babć i dziadków. Babcie miały za zadanie odpowiadać na pytania dotyczące swoich upodobań. W czasie kiedy wnuczęta zapisywały odpowiedzi na pytania, babcie również zastanawiały się nad odpowiedziami, np. jaki jest ich ulubiony kolor, ciasto, kwiaty, itp. Zadanie dla dziadków polegało na zapleceniu warkocza swojej wnuczce.
Z okazji święta wnuczęta przygotowały też dla swych gości słodki poczęstunek. Przekazano babciom i dziadkom najserdeczniejsze życzenia oraz własnoręcznie wykonane laurki i upominki. Seniorzy nie szczędzili braw, bawili się znakomicie.
Babcia i dziadek to osoby najdroższe i najbliższe w sercach swoich pociech, wywołujące falę wspomnień i wzruszeń. Cierpliwość, miłość, troskliwość, ciepło uśmiechów i kojące dotknięcie dłoni to wszystko sprawia, że babcie i dziadkowie są osobami, które każdy z nas kocha i którzy są potrzebni.
Redakcja Szkolna

Zapraszamy do galerii
Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »