GMINNY PRZEGLĄD ZESPOŁÓW ZAPUSTNYCH W RAKACH

9 lutego 2012r. mieszkańcy wsi mieli dużo gości, ponieważ prawie setkę uczestników przeglądu, zaproszonych gości i władze gminy oraz wielu widzów.
Aura tego dnia dopisała. Szadź na drzewach, delikatny, puszysty śnieg na poboczach i na drodze, temperatura w granicach 0oC i słońce . Na tym tle wielobarwny korowód zapustny. Dzieci, młodzież, dorośli poprzebierani za anioły, diabły, kozy i bociany, ze śpiewem i tańcem przywędrowali z podwórka Pani Marii Słoniawskiej do remizy w Rakach.
Po powitaniu przybyłych gości tj. wiceministra rolnictwa- Tadeusza Nalewajka, radnego województwa- Mariana Krupińskiego, przedstawiciela Delagatury Urzędu Marszałkowskiego w Ostrołęce- Mariusza Popielarza oraz przedstawicieli gminy w osobach przewodniczącej rady gminy- Ewy Grabowskiej i sekretarza gminy- Grażyny Rogala na scenie kolejno pojawiały się zespoły. Podobnie jak w roku ubiegłym wystąpiło 6 zespołów reprezentując wszystkie szkoły podstawowe z naszego terenu: Amelin, Drążdżewo, Krasnosielc i Raki, Publiczne Gimnazjum oraz zespół obrzędowy KGW z Raków.
Podczas przeglądu panowała atmosfera iście karnawałowa, na co wpływały przepyszne słodkości przygotowane przez członkinie koła, energetyczne piosenki w wykonaniu zespołów oraz różnobarwne postaci zapustne, które przechadzały się wśród widowni.
Wszystkim przybyłym gościom, widzom, uczestnikom oraz współorganizatorom serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas.