Jak karnawał, to karnawał…

Karnawał to doskonały czas na organizowanie wszelkich balów i zabaw nie tylko dla dorosłych, ale również i dla dzieci.
Jak mówi wiersz:
„Od Trzech Króli po Ostatki,
wszędzie bale i prywatki.
Piękne stroje, dziwne maski,
śpiewy, tańce i oklaski.”
Tak było i w drążdżewskiej szkole, we wtorek 12 lutego 2013r, w ostatnim dniu karnawału. Rodzice stanęli na wysokości zadania i wszystkie przedszkolaki przyszły przebrane w różnorodne stroje oraz maski, które wykonały własnoręcznie. Byli królowie, księżniczki, lekarze, supermen, batman, kot, dalmatyńczyk, Pszczółki, panna młoda, czerwony kapturek, motylki, elfy i wiele, wiele innych postaci. O godzinie 10.00 rozpoczął się bal dla najmłodszych dzieci. Wspólnie z wychowawcami dzieci bawiły się przy wesołej muzyce, a o godzinie 11.00 dołączyli pozostali uczniowie. Zaroiło się od cyganów, zwierząt, aniołów, śmierci i rozmaitych przebierańców. Uczniowie zaprezentowali barwny i żywiołowy program „Hej zapusty, zapusty”. Zgromadzona na sali gimnastycznej społeczność zobaczyła króla Heroda, który błagał śmierć o darowanie życia. Anioły, które zachwalały swoje anielskie włosy. Diabła wyczyniającego różne przezabawne hece i swawole. Młodzi aktorzy pięknie i rytmicznie tańczyli i śpiewali piosenki takie jak: „Ona tańczy dla mnie”, „Prawy do lewego”, „Czarownica”, „Ali Baba”, „Plastikowa Biedronka”.
Wesołe teksty, duża porcja humoru i świetnej zabawy, tańce, śpiewy, występy artystyczne uczniów w różnobarwnych strojach, to wszystko sprawiło, że wszyscy świetnie się bawili i dokazywali. Ten dzień na długo zostanie wszystkim w pamięci.

Redakcja szkolna
PSP Drążdżewo

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »