Z Tuwimem przez cały rok!

Rok 2013 został ogłoszony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Juliana Tuwima. W tym roku bowiem przypada dokładnie setna rocznica debiutu i sześćdziesiąta rocznica śmierci poety. Julian Tuwim (1894-1953) był polskim pisarzem, satyrykiem i publicystą, a jego miastem rodzinnym była Łódź. Należy go pamiętać jako twórcę kabaretu literackiego Pod Picadorem, a także jako współtwórcę grupy poetyckiej Skamander. Jest autorem licznych zbiorów poetyckich, m.in.: Czyhanie na Boga, Treść gorejąca, poematu Kwiaty polskie oraz popularnych wierszy skierowanych do najmłodszych czytelników: Lokomotywa, Abecadło czy Słoń Trąbalski.
W szkolnej bibliotece w Krasnosielcu znaleźć można dzieła Juliana Tuwima zarówno dla dużych, jak i tych małych. Serdecznie zapraszamy do lektury.
Zachęcamy również do śledzenia aktualności na stronie www.bibliotekakrasnosielc.bloog.pl, gdyż szykujemy niespodzianki dla naszych małych czytelników.
Raz w tygodniu będziemy publikować na bloogu fragmenty tekstów, zagadki czy też ciekawostki z życia Tuwima. Planujemy też konkursy plastyczne, plebiscyt czytelniczy i wystawy dotyczące twórczości poety.
Redakcja Biblioteki Szkolnej

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »