„Z kobietami wilka bieda, lecz bez kobiet żyć się nie da”- Dzień Kobiet w Krasnosielcu

Następnie na scenie pojawił się cygański tabor w składzie trzech Cyganów: Rafał Wilkowski, Jakub Mikulak i Krzysztof Czarnecki oraz piękne cyganki: Elżbieta Szewczak, Hanna Kęszczyk, Teresa Kaszuba, Małgorzata Regulska, Agnieszka Mikulak i Beata Heromińska. Zabawiali oni gości śpiewem mniej lub bardziej znanych piosenek cygańskich. Wirujące, kolorowe suknie, kwiaty we włosach i połyskujące sznury złotych korali zdawały się przenosić widza w inny wymiar. Błysk w oczach, wspólny śpiew, owacje na stojąco i gromkie brawa były dowodem na to, że potrzebujemy czasami oderwać się od codzienności, zapomnieć na chwilę o rutynie codziennego dnia, by potem z nową siłą i zapałem wrócić do rzeczywistości.
Przy wspólnym stole i kolacji czas płynął nieubłaganie. Śpiewano piosenki biesiadne, kołysano się w rytm melodii. Były rozmowy i żarty. Gdy północ wybiła gości nieco ubywało, ale wspaniała atmosfera spotkania nadal unosiła się na sali.
Głównym organizatorem Dnia Kobiet był GOK, ale nie mniej ważnym współorganizatorem był Wolontariat- grupa działająca przy Zespole Szkół im. T. Kościuszki licząca 12 osób, która współpracuje także z GOK. Sześć dziewczyn, które bardzo aktywnie włączyły się w przygotowania i obsługę podczas spotkania, okazały się niezastąpione. Bardzo dziękuję dziewczynom i zapraszamy do dalszej współpracy. Były to: Natalia Oporek, Milena Kowalska, Kamila Szymańska, Weronika Bakuła, Agnieszka Różacka, Karolina Zadrożna.
Już teraz zapraszamy wszystkie zainteresowane Panie za rok.

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »