Kontynuacja modernizacji świetlic wiejskich

Rozpoczęto II etap prac modernizacyjnych świetlic wiejskich w Gminie Krasnosielc. W tym roku zostaną odnowione budynki w Chłopiej Łące, Nowym Sielcu, Grabowie, Przytułach, Rakach i Karolewie. Łącznie zostanie zmodernizowanych 13 świetlic. Poprzez odnowienie świetlic wiejskich utworzone zostaną zaplecza społeczno-kulturalne, które są szansą na aktywizację mieszkańców wsi oraz promowanie obszarów wiejskich poprzez wzrost atrakcyjności turystycznej i inwestycyjnej obszarów wiejskich. Inwestycja jest współfinansowana w wysokości 75% kosztów kwalifkowalnych z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 600 tys zł..