IX PRZEGLĄD PIEŚNI WIELKOPOSTNEJ W AMELINIE

Pani Agata Wilkowska- konferansjerka przeglądu- sukcesywnie zapowiadała kolejność występów oraz zachęcała do nagradzania wykonawców gromkimi brawami. Z wielką przyjemnością mogliśmy wysłuchać współczesnej aranżacji znanej pieśni „Golgota” w wykonaniu DEO GRATIAS z Makowa Mazowieckiego, czy pieśni „Rozpięty na Ramionach” w wykonaniu zespołu młodzieżowego SAROM z Mławy. Były także chóralne wykonania pieśni wielkopostnych m.in. Miserere, Dobranoc Głowo święta, Pod Krzyżem. Pięknymi głosami i repertuarem urzekali widownię soliści, którzy nagradzani byli brawami.
Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy, na których widniało hasło tegorocznego przeglądu: „Krzyż fundamentem wiary” oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez GOK. Ksiądz proboszcz, który zabrał głos na koniec przeglądu zaprosił wszystkich zebranych na przyszły rok, na Jubileuszowy- X Przegląd Pieśni Wielkopostnych w Amelinie, który odbędzie się 6 kwietnia 2014r.
Po 2,5 godzinnym spotkaniu z pieśnią pasyjną oraz ciepłym poczęstunku uczestnicy przeglądu mogli degustować potrawy wielkanocne przygotowane przez chętne osoby terenu naszej gminy. Tegoroczna degustacja obfitowała głównie w słodkości. Oprócz degustacji przybyli goście mieli okazję obejrzeć wystawę prac wielkanocnych tj. stroiki, jaja ozdabiane różnorodnymi technikami, kurki i koguciki, palmy i tradycyjne kosze wielkanocne- święconki. Piękne dekoracje oraz wystawy rękodzieła Pani Anny Żerańskiej i Pani Agnieszki Gwiazda oraz kolekcja lalek w strojach regionalnych Natalii Ryłka przykuwały uwagę oglądających. Była także możliwość zakupienia pamiątek z pobytu w Amelinie w postaci ozdób wielkanocnych.
Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie przeglądu bardzo serdecznie gratulujemy jednocześnie dziękując za zaangażowanie w przygotowanie przeglkądu

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »