Międzynarodowy Dzień Teatru

W dniu 27 marca, co roku, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Święto to ogłoszono z inicjatywy Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (ITI – UNESCO) 27 marca 1961 r. dla upamiętnienia otwarcia pierwszego sezonu Teatru Narodów w Paryżu w 1957 r.
W bibliotece szkolnej Zespołu Szkół w Krasnosielcu nauczyciele – bibliotekarze przygotowali wystawę pn. Międzynarodowy Dzień Teatru. Eksponaty pochodziły ze zbiorów prywatnych pana Andrzeja Sieraka. Można było oglądać plakaty do spektakli Teatru Lalek i Aktora w Łomży: Kariuss i Baktus, Czerwony Kapturek, Kominiarczyk, Szczęśliwy Książę, Opowieść o dwóch nieustraszonych rycerzach i W krainie snów Alicji.
Wyeksponowane były także programy teatralne do tych spektakli oraz programy warszawskich teatrów, m.in.: Teatru Roma – Koty, Taniec Wampirów, Upiór w operze; Teatru Komedia – BoyBand, Stepping out; Teatru Rampa – Wielka woda, Oskary, Oskary…. czyli piosenki ze statuetką; Teatru Wielkiego – Opery Narodowej – La Boheme, Carmen, Nabucco, Oniegin i Don Giovanni. Uczniowie mogli posłuchać również nagrań z musicali i oper. Organizatorzy wystawy starali się przybliżyć świat teatru, wielkiej sceny i zapoznać z pojęciami związanymi z teatrem. Wystawa cieszyła się dużym powodzeniem, uczniowie oglądali ją na przerwach oraz odwiedzali z nauczycielami podczas lekcji.

Redakcja Biblioteki Szkolnej

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »