Rekultywacja składowiska odpadów

Zakończono I etap rekultywacji gminnego wysypiska śmieci znajdującego się w Krasnosielcu Leśnym. Prace obejmowały rekultywację techniczną, tj. uformowanie i zagęszczenie wierzchowiny składowiska oraz uszczelnienie czaszy składowiska. W II etapie, który rozpocznie się na wiosnę następnego roku zostaną wykonane studnie odgazowujące, formowanie czaszy kwatery składowiska, warstwa wyrównacza i warstwa rekultywacyjna wraz z siewem. Dzięki realizacji projektu wysypisko stanie się przyjazne dla otoczenia, a mieszkańcy gminy zyskają nowe tereny przyrodnicze. Całkowita wartość inwestycji wynosi 490 219, 41 zł, a kwota dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 294 131,65 zł.