Pierwszy dzień wiosny w PSP w Amelinie

Od kilku lat w Szkole Podstawowej w Amelinie, zgodnie z tradycją, cała społeczność szkolna uroczyście świętowała nadejście wiosny. Dzień Samorządności rozpoczął się apelem, na którym pani Dyrektor przekazała „władzę – klucz” w ręce Samorządu Uczniowskiego. Następnie odbyły się zajęcia prowadzone przez „nową radę pedagogiczną”, które były nadzorowane przez przewodniczącą Julię Źerańską. Druga część dnia odbywała się po hasłem „Odżywiamy się zdrowo”. Uczniowie z klas I-III, pod kierunkiem nauczyciela wypiekali chleb. Do mąki dodawali nasionka słonecznika, dyni, lnu i różnego rodzaju płatki zbożowe. Z upieczonego chleba oraz przyniesionych warzyw, uczniowie zrobili kolorowe i zdrowe kanapki, a z owoców wyciskali soki i przyrządzali przepyszne surówki. Podczas przerw w pracy ochotnicy rozwiązywali zagadki i brali udział w konkursach o tematyce zdrowej żywności. Największą atrakcją była wspólna degustacja przyrządzonych potraw. W tym dniu zamiast mundurków szkolnych obowiązywały przebrania za warzywa lub owoce. Dzień ten był udany i wesoły, wszyscy go mile wspominają.
PSP Amelin

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »