Krasnosielc ekologią stoi

Otrzymano informację z WFOŚiGW dotyczącą pozytywnego rozpatrzenia przez Zarząd wniosków o dofinansowanie dwóch zadań z zakresu edukacji ekologicznej. Pierwszy z nich dotyczy realizacji konkursu pt.: „Miejmy odrobinę ogłady – wykorzystujmy odpady!”, który przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Ich zadaniem będzie wykonanie pracy przestrzennej – makiety dowolnej gminnej miejscowości lub jej części – przy zastosowaniu odpadów z uwzględnieniem aspektów ekologicznych. Prace należy składać do 15 maja w Urzędzie Gminy przy ul. Rynek 40 w Krasnosielcu. Na zwycięzców i opiekunów grup konkursowych czekają atrakcyjne nagrody, które zostaną wręczone 5 czerwca, czyli w Światowy Dzień Ochrony Środowiska na podsumowaniu konkursu. Regulamin konkursu znajduje się w załączniku i w placówkach szkolnych.Kolejnym projektem zaakceptowanym przez Zarząd WFOŚiGW jest występ zespołu Recycling Band, znanego z programu telewizyjnego TVN „Mam talent”. Tworzy go grupa młodych energicznych ludzi, których pasją jest muzyka i którzy pragną zwrócić uwagę na problem z segregacją i przetwarzaniem odpadów. „Dźwięki z odzysku” można będzie usłyszeć na tegorocznych Dniach Krasnosielca.

Regulamin Konkursu

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »