Dzień Ziemi w Drążdżewie

Z okazji Dnia Ziemi uczniowie zaśpiewali piosenki o tematyce ekologicznej takie jak: „Ekologia”, „Ekologiczna stokrotka”, ,,Ziemia zielona wyspa”.
Po apelu dzieci wraz z nauczycielami wyruszyli na sprzątanie terenu wokół szkoły. Wyposażeni w worki i rękawice zbierali śmieci, by pięknie i czysto było wokół nas. Przedszkolaki porządkowali plac zabaw, dzieci z młodszych klas podwórko, parking i boisko szkolne, natomiast starsi uczniowie sprzątali miejsca przy drodze w pobliżu szkoły.
Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas. Musimy zatem dbać o przyrodę nie tylko w Światowym Dniu Ziemi, 22 kwietnia, ale w każdym dniu.
Red. szkolna

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »