Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Spotkania z opowiadaczem w Krasnosielcu odbyły się w przedszkolu oraz w szkole podstawowej z uczniami klas I-III. Gość wystąpił w tradycyjnym stroju opowiadacza bajek, który przywiózł z Burkina Fasso, w dłoniach zaś miał niewielki instrument muzyczny zwany kalimbą. Najmłodszych słuchaczy zaprosił do krainy, w której są czekoladowe jeziora i rosną zabawkowe lasy. Dzieciom ze szkoły podstawowej opowiadał zaś o małym japońskim chłopcu o imieniu Joshi, który czarodziejskim pędzlem malował zwierzęta i ptaki. Opowiadania były żywe i pełne ekspresji, co umożliwiło wyobrażenie o każdym opisywanym w bajce miejscu. Dzieci w skupieniu słuchały opowieści i żywo reagowały na pytania i chętnie włączały się do wspólnej zabawy.
Drugim elementem obchodów Międzynarodowego Dnia Książki były zajęcia dla uczniów klas III pn. „Co wiesz o książce i bibliotece?”. Na początku bibliotekarki zapoznały uczniów z życiem i twórczością Christiana Andersena. Potem czytaliśmy zabawną historyjkę o Karolku z książki pt.„Koszmarna księga koszmarnego Karolka”. Dzieci rywalizowały w grupach. Rozwiązywały zagadki i rebusy o książce, zmagały się z trudną wymową w tzw. ”łamańcach językowych”, uczestniczyły w zabawie „korona czytelnika”, a na koniec rozwiązywały krzyżówkę, która sprawiła była dla niech nie lada wyzwaniem. Wszystkich naszych czytelników zapraszamy do obejrzenia wystawy pt. „Bohaterowie baśni naszego dzieciństwa” i przeniesienie się do krainy, w której spotkać można Kubusia Puchatka, Pszczółkę Maję, Murzynka Bambo , Bolka i Lolka i wiele innych baśniowych postaci .
Krystyna Wierzbicka-Rybacka

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »