Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Tegoroczny Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Bibliotece Zespołu Szkół w Krasnosielcu został poświęcony Julianowi Tuwimowi. W 2013 roku przypada sześćdziesiąta rocznica śmierci i stulecie jego poetyckiego debiutu. Obie rocznice stanowią okazję do oddania hołdu temu wielkiemu poecie, który kształtował język, wyobraźnię i społeczną wrażliwość wielu pokoleń Polaków, ucząc ich zarazem poczucia humoru i ukazując optymizm codziennego życia. (Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, ogłosił rok 2013 Rokiem Juliana Tuwima).
Każdy kto w tym dniu odwiedził bibliotekę szkolną mógł obejrzeć wystawę książek pisarza m. in.: Słoń Trąbalski z 1959 roku z przepięknymi ilustracjami Ignacego Witza, czy też Lokomotywa ilustrowana przez Marcina Szancera z roku 1970 oraz nowe wydania jego książek, kolorowanki związane z wierszami poety oraz posłuchać płyt z nagraniami wierszy poety m. in. rapowany Bambo, wziąć udział w plebiscycie czytelniczym na ulubiony wiersz Tuwima oraz otrzymać zakładkę do książek z cytatami o książkach i czytaniu.

Redakcja Biblioteki Szkolnej

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »