Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

W dniu 30 kwietnia 2013 r. w Szkole Podstawowej w Drążdżewie odbył się uroczysty apel z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
W tym dniu uczniowie i nauczyciele do odświętnych ubrań przypięli biało – czerwone kotyliony lub medale Konstytucji 3 Maja z widocznym orłem na czerwonym tle. Na tą okazję przedszkolaki wykonały biało – czerwone chorągiewki.
Na początek głos zabrała pani dyrektor Barbara Kluczek, która odczytała list prezydenta RP Bronisława Komorowskiego skierowany do dzieci i nauczycieli z okazji Święta 3 Maja, który uświadomił zgromadzonym jak bardzo ważne jest przywiązanie do tego co polskie oraz na czym polega duma narodowa. Po wspólnym odśpiewaniu Hymnu Narodowego uczniowie przedstawili montaż słowno – muzyczny, przygotowany pod kierunkiem p. Elżbiety Szewczak i p. Michała Walaska, poświęcony wydarzeniom sprzed ponad 200 lat. Uczniowie recytowali wiersze poświęcone ojczyźnie i śpiewali pieśni patriotyczne. Potem wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną ukazującą twórców konstytucji i przedstawiającą okoliczności uchwalenia ustawy zasadniczej. Szkolne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja były doskonałą lekcją historii i patriotyzmu.
Redakcja szkolna

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »