Zagraniczni goście w Rakach

Po obiedzie koordynatorzy projektu udali się na spotkanie ewaluacyjne, natomiast pozostali mieli czas na integrację z naszymi uczniami i nauczycielami.
Podczas kolejnych dni uczestnicy wizyty roboczej spędzali czas na poznawaniu specyfiki naszego kraju. W środę goście zostali zaproszeni do zwiedzenia Warszawy, gdzie spacerując po Starym Mieście zostali zapoznani z polską historią i kulturą. Czwartkowy ranek to podróż do Pułtuska, gdzie odwiedzający zobaczyli najdłuższy rynek w Europie, poznali podstawy naszej religii oraz historii Wenecji Mazowsza.
Zagraniczni goście poznali też naszą małą ojczyznę. Dzięki uprzejmości p. Anny Godlewskiej oraz p. Andrzeja Maluchnika odwiedziliśmy przedszkole oraz Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Krasnosielcu. Ponadto we współpracy z p. Beatą Heromińską zorganizowane zostało „Popołudnie z teatrem”. Na scenie GOK-u uczniowie z naszej szkoły wystąpili w spektaklu anglojęzycznym pt. Pinocchio” oraz zaprezentowany został jeden z naszych tańców narodowych – Krakowiak. Następnie dla gości wystąpił zespół nauczycieli z Raków. Po aktywnym dniu, goszczący partnerzy szkoły w Rakach otrzymali certyfikaty uczestnictwa.
Wszyscy uczestnicy spotkania w ramach programu Comenius stwierdzili, iż chętnie zamieszkaliby w Polsce. Nasz kraj urzekł gości krajobrazami, gościnnością oraz budownictwem. Odwiedzający zachwycili się polską szkołą oraz sposobem upraw roślin.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »