222 lata temu uchwalono Konstytucję 3 Maja

Z tej okazji uczniowie Szkoły Podstawowej w Amelinie przygotowali uroczystą akademię pod kierunkiem Agaty Wilkowskiej. Akademia odbyła się we wtorek 30 kwietnia w budynku szkolnym oraz w piątek 3 maja w Kościele Parafialnym w Amelinie. Uczniowie aktywnie wzięli udział w uroczystości zarysowując tło historyczne uchwalenia pierwszej w Europie ustawy zasadnicze. Młodzież zaprezentowała swoje umiejętności aktorskie i wokalne. Na zakończenie została odśpiewana „Rota”. Młodzi artyści pokazali radość i dumę z własnej historii i zostali za to nagrodzeni ogromnymi brawami. Dyrektor Bogusława Więcek podziękowała uczniom i nauczycielom za wspaniały występ.
Redakcja PSP Amelin

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »