Badania profilaktyczne w Gminie Krasnosielc

Rak piersi i rak szyjki macicy są najczęściej występującymi nowotworami złośliwymi u kobiet. Poznanie przyczyn i następstw chorób znacznie zwiększa szansę zarówno na ich uniknięcie jak i wyleczenie.
Aby zmniejszyć ryzyko zachorowań niezbędna jest odpowiednia profilaktyka. Wczesne wykrycie tych nowotworów gwarantuje niemal 100 % pewności na wyleczenie.
W dniach 16 – 17 maj br. przed budynkiem Urzędu Gminy Krasnosielc stał nowoczesny cytomammobus, w którym mieszkanki gminy mogły wykonać mammografię i cytologię. Badaniami były objęte kobiety w wieku 50-69 lat, aby wykryć wczesne stadia nowotworu piersi oraz kobiety w wieku 25-59 lat w celu wykrycia wczesnego raka szyjki macicy. Akcja została przeprowadzona przy współpracy Urzędu Gminy Krasnsoielc i Centrum Onkokologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej – Curie w Warszawie w ramach ogólnopolskiej kampanii wczesnego wykrywania raka piersi i szyjki macicy.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »