Na nowo odkrywamy historię

Dnia 21 maja 2013 r. szkołę w Rakach odwiedzili wspaniali goście – Jerzy Fijałkowski wraz z żoną Ewą Malewską. Pan Jerzy śledząc historię swojej rodziny, trafił na dokumenty potwierdzające, iż jego dziadek, Franciszek Fijałkowski, w latach 1912-1914 był nauczycielem w Rakach. Te informacje skłoniły go do odwiedzenia naszej szkoły. Pan Jerzy przywiózł zdjęcia swojego dziadka, spotkał się z uczniami, przekazując nieznane dotąd i bardzo istotne fakty dotyczące historii szkolnictwa w Rakach. Nowe informacje pozwoliły uzupełnić i poszerzyć historię nauczania w naszej miejscowości. W trakcie wizyty Pan Jerzy wraz z małżonką przekazali specjalną nagrodę – XI tomową ,,Historię Polski” dla ucznia klasy VI – Jakuba Rogali – finalisty konkursu historycznego, o którego sukcesach dowiedzieli się ze strony internetowej naszej szkoły. Była to wielka niespodzianka dla Kuby, a dla pozostałych uczniów motywacja, by zainteresować się tą ważną i ciekawą dziedziną wiedzy, jaką jest historia.

A. Mikulak

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »