Dzień Patrona w Publicznym Gimnazjum w Krasnosielcu

Po uroczystym apelu, został rozstrzygnięty konkurs poetycki, w którym udział wzięli uczniowie z gimnazjów noszących imię papieża Polaka oraz innych gimnazjów powiatu, tj. gimnazjum w Gąsewie, Baranowie, Chorzelach, Szelkowie, Krasińcu, Płoniawach oraz Makowie Mazowieckim. Na konkurs wpłynęło 46 wierszy 37 autorów. Komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca K. Artemiuk, członkowie – T . Kruk, K Wierzbicka – Rybacka, przyznała dwa pierwsze miejsca: Joannie Łaszewskiej z PG w Krasińcu i Nicole Grabowskiej z PG w Krasnosielcu. Drugie miejsce zajęli: Dariusz Skotarek (PG Gąsewo), Patrycja Gromelska (PG Płoniawy) oraz Aleksandra Kołodziejczyk i Wiktoria Grabowska (PG Krasnosielc). Na trzecim miejscu uplasowali się: Rafał Wiewiórkowski (PG Gąsewo) i Kamila Jasińska (PG Krasnosielc). Wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Przewodowska (PG Chorzele), Mateusz Rurka (PG Szelków), Patrycja Krajewska i Aleksandra Poniewierska (PG Płoniawy), Martyna Ciężar (PG Baranowo), Marcin Załęski (PG Gąsewo), Aleksandra Pietraczyk (PG Rzewnie) oraz Sylwia Wronowska, Albert Wilkowski i Hubert Kluk (PG Krasnosielc). Laureaci otrzymali, wraz z gratulacjami, nagrody książkowe i okolicznościowe dyplomy z rąk przedstawicielki starosty, wójta i komisji konkursowej. Następnie nagrodzone wiersze zaprezentowali: Elwira Dzik, Weronika Ferenc, Radosław Łada, Teresa Okoniewska, Elżbieta Tupacz i Aleksandra Wilkowska.Ponadto wszyscy uczestnicy uroczystości otrzymali wybór wierszy z tegorocznego konkursu i świąteczne wydanie gazetki szkolnej Prymus. Przypomniano w nim m.in. hasła wszystkich dotychczasowych konkursów poetyckich, poczynając od pierwszego (2004): – Jan Paweł II – syn Polski, pasterz świata, – Kiedy myślę Ojczyzna…, – Nie cały umieram, – Miłość mi wszystko wyjaśniła, – Rodzina nadzieją przyszłości, – Jam jest ziemia, – Mową własną wyśpiewać dzieje, – Sport to najlepsza droga do pokonywania granic, – Iść przed siebie to znaczy mieć świadomość celu. W komisji konkursowej, na przestrzeni minionych 9 lat, zasiadali: Krystyna Artemiuk – przewodnicząca jury od pierwszej edycji, ks. Szczepan Borkowski, Urszula Dembicka, ks. Gabriel Jastrzębski, Maria Kowalczyk, Tadeusz Kruk i Krystyna Wierzbicka-Rybacka. W przerwie uroczystości, uczestnicy konkursu poetyckiego oraz zaproszeni goście udali się na poczęstunek w postaci papieskich kremówek.
W obchodach Dnia Patrona wzięli udział m. in. Wójt Gminy Krasnosielc Paweł Ruszczyński, Radni: Tomasz Olszewik, Sławomir Rutkowski, przedstawiciel Starosty Powiatu Makowskiego, proboszcz Parafii Krasnosielc ks. Andrzej Golbiński oraz Parafii Drążdżewo ks. Leszek Kamiński, Dyrektor GOK w Krasnosielcu Beata Heromińska, Dyrektor PBS Krystyna Wierzbicka – Rybacka, przedstawiciele lokalnej prasy.
W tym ważnym i uroczystym dniu uczniowie gimnazjum w Krasnosielcu postanowili pójść w ślady patrona i wyciągnąć pomocną dłoń do potrzebujących. Przyświecało im hasło: „Dłonie są krajobrazem serca”. Każda z klas lub jej przedstawiciele udali się do osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych. Pomogli w wykonywaniu codziennych obowiązków lub dotrzymywali towarzystwa i spędzili czas na rozmowie. Zapewnili ich o swojej pamięci i obiecali, że takie wizyty jeszcze się odbędą.
Redakcja Biblioteki Szkolnej

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »