Dzień Europejski w Amelinie

W dniu 28 maja 2013 roku w PSP w Amelinie odbył się Dzień Europejski, którego inicjatorem był pan Bogusław Rogalski były europoseł, a obecnie doradca do spraw międzynarodowych w Parlamencie Europejskim.
Z okazji tego święta sala została udekorowana plakatami informacyjnymi o 27 krajach członkowskich oraz pamiątkami z różnych stron Europy. Uczniowie wykonali chorągiewki i przebrali się za postacie charakterystyczne dla wybranych przez siebie państw. Wśród nich były: Wielka Brytania, Hiszpania, Grecja, Szwecja, Dania i oczywiście Polska. Można było podziwiać kolorowe stroje i pomalowane twarze uczniów.
Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu UE. Następnie wszyscy obejrzeli teatrzyk kukiełkowy o europejskich syrenkach. W dalszej części pan B. Rogalski bardzo ciekawie opowiadał o Unii Europejskiej. Wszyscy z ogromną uwagą słuchali wystąpienia wspaniałego gościa, ponieważ po zakończeniu prezentacji odbył się konkurs. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą na temat państw unii i w nagrodę otrzymali książki „Odkryjmy Europę” w wersji polsko i anglojęzycznej. Można było skosztować przepysznych ciast przypominających flagi narodowe wybranych krajów. Odbyły się też zajęcia plastyczne, podczas których malowano maskotkę UE – Syriusza.
Dzień Europejski w naszej szkole był bardzo udany. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów będziemy mogli poczuć się prawdziwymi Europejczykami.
Redakcja Szkolna

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »