Rozgwieżdżone niebo w środku dnia

We wtorek, 21 maja 2013r. – w Światowy Dzień Kosmosu- uczniowie klas IV – VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Krasnosielcu uczestniczyli w nietypowych, interaktywnych lekcjach astronomii. W mobilnym planetarium „Supernowa” z Kielc, które zaprosił dla nas Gminny Ośrodek Kultury w Krasnosielcu, z zapartym tchem, najczęściej w pozycji horyzontalnej, dzieciaki mogły podziwiać przestrzeń kosmiczną, którą „wyczarowali” przy użyciu nowoczesnego sprzętu cyfrowego pracownicy „Supernowy” – astrofizyk p. Ewa Perz i p. Krzysztof Łukasik. Leżąc na powierzchni pięciometrowego koła, na sklepieniu pompowanej kopuły podziwiali „Słońce i jego rodzinę”. Podróż przez Układ Słoneczny – od Słońca, poprzez jego planety i ich księżyce, planetoidy, komety, aż po gwiazdozbiory uczniowie śledzili z dużą uwagą, a bardziej dociekliwi zadali na koniec nurtujące ich pytania, np. o czarne dziury. Była to świetna okazja, aby wzbudzić wśród ponad setki uczestników seansów zaciekawienie otaczającym światem i zachęcić do dalszego pogłębiania wiedzy astronomicznej.

M. Czarnecka

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »