Odpowiedzialny kierowca

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Rakach aktywnie włączyli się do Ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł -„Odpowiedzialny kierowca”.
Celem kampanii jest promowanie pozytywnych wzorców zachowań na drodze, zwiększenie bezpieczeństwa wśród uczestników ruchu drogowego, wzajemnej kultury i odpowiedzialności wobec innych uczestników ruchu.
Uczniowie odbyli cykl zajęć, zdobywając wiele cennych informacji przygotowujących ich do bezpiecznego i samodzielnego poruszania się na drogach, m.in. :
– poznali rodzaje znaków drogowych i numery alarmowe,
– wykonali kartki z numerami alarmowymi do zawieszenia przy telefonach
stacjonarnych,
– wykonali znaki drogowe,
– przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drogach,
– ćwiczyli jazdę rowerem w terenie zabudowanym i niezabudowanym.
Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, gdyż uczniowie ze szkoły w Rakach zawsze chętnie uczestniczą w organizowanych wyprawach rowerowych.
Szkolny koordynator kampanii ZTU
Marzenna Orzeł