Klasy trzecie w Górach Świętokrzyskich

W dniu 7 czerwca 2013 r. uczniowie klasy III a i III b Publicznej Szkoły Podstawowej w Krasnosielcu wraz z wychowawczyniami p. Aliną Błaszkowską i p. Hanną Flejszer oraz opiekunem p. Bożeną Zaleską wyruszyły na trzydniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Pierwszego dnia dzieci odwiedziły Muzeum Zabawek w Kielcach oraz zobaczyły słynny dąb ,,Bartek”, przepiękną jaskinię ,,Raj”, a także ruiny fabryki broni w Samsonowie. Drugiego dnia uczniowie byli w Bałtowie w ,,Jura Parku”, w którym podziwiali bałtowski zwierzyniec z okien szkolnego gimbusa. Dzieci zobaczyły kielecki amfiteatr, w którym odbywają się festiwale piosenki dziecięcej oraz Kadzielnię i zwiedzały Park Etnograficzny w Tokarni ,,Muzeum Wsi Kieleckiej”. Trzeciego dnia zdobywały Łysą Górę oraz wspinały się do Świętego Krzyża, gdzie uczestniczyły we mszy świętej. Tu zwiedzały kryptę grobową Jeremiego Wiśniowieckiego. Podziwiały piękne minerały w Galerii Minerałów i Skamieniałości w św. Katarzynie, a także odwiedziły zakon sióstr Bernardynek. Wycieczka zakończyła się wspólnym posiłkiem w Mc Donaldzie.
Redakcja Szkolna

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »