Podsumowanie projektu unijnego – Dziecięca akademia przyszłości

Głównym celem zajęć było nabycie przez piątoklasistów umiejętności współdziałania w grupie, przyjmowania na siebie różnych ról (członka grupy, sędziego, zawodnika, organizatora wycieczki, lidera grupy), wykorzystania zdobytych w czasie zajęć kompetencji w szkole oraz w kontaktach z innymi ludźmi, organizowania sobie oraz koleżankom i kolegom czasu wolnego, radzenia sobie w trudnych sytuacjach, prezentowania efektów swojej pracy oraz własnego zdania na forum grupy, wspierania się wzajemnie w trudnych sytuacjach.
Poza zajęciami odbywającymi się na terenie szkoły uczniowie odbyli wycieczki do Muzeum Kurpiowskiego, kina Jantar w Ostrołęce na film „Renifer Niko ratuje święta” oraz Parku Wodnego w Ostrołęce. Zakupiono też szereg pomocy do prowadzenia zajęć między innymi: piłki siatkowe, ręczne, piłeczki do unihokeja, piłeczki do rzutów i ping-ponga, ringo,model układu słonecznego, palniki spirytusowe, stację pogody, termometry, zestaw wprowadzający do optyki, słowniki do nauki języka angielskiego.
W sobotę 22 czerwca nauczyciele wraz z koordynatorem zorganizowali pożegnalnego grilla.
Mamy nadzieję, że to nie ostatni projekt realizowany w naszej szkole dzięki środkom unijnym i współpracy z Organem Prowadzącym.

Anna Kardaś
koordynator projektu w szkole

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »