Papierowa wiklina

Na dobry początek spotkania Chór KGW z Grabowa zaprezentował uczestniczkom pięć piosenek przy akompaniamencie opiekuna zespołu Pana Franciszka Czajki. Po swoim występie Panie także przystąpiły do zajęć praktycznych. Można było obejrzeć wystawę prac wykonanych tą techniką przez Panią Bożenę.Nasze zajęcia rozwijały się z każdą minutą. Pierwsza skręcona rurka , może nie była idealna , ale piąta, szósta, siódma… Aby zrobić osłonkę na doniczkę, którą sobie zaplanowaliśmy, trzeba by skręcić 12 krótszych rurek i około 35 dłuższych. Pracownicy GOK, jednak przewidzieli sytuację, że jest to zajęcie dość pracochłonne i przygotowali około 1300 rurek dla uczestniczek. Nie ukrywam, że uśmiech zadowolenia nie znikał z ich twarzy przez dłuższą chwilę. Następnie zabraliśmy się robienia podstawy do doniczki. Prowadząca zajęcia zaprezentowała wszystkim jak taką podstawę się robi, a następnie rozdaliśmy przygotowane wcześniej podstawy, by można brać się od razu do wyplatania.
Było to zajmujące zajęcie i mimo, że Panie przywiozły ze sobą pyszne ciasto, to nie miały zbyt wiele czasu na to by się nim częstować. Warto jednak było skupiać swoją uwagę, ponieważ efekt końcowy był bardzo dobry.
Zapraszam do galerii zdjęć oraz na kolejne spotkania dla KGW i osób zainteresowanych.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »