Odjazdowy Bibliotekarz 2013

Główną przyczyną zamiany roweru na samochód była konieczność dowiezienia do Gąsewa instrumentów muzycznych a niestety rowerem się nie da. Najliczniejsza, 40 – osobowa grupa rowerzystów wyruszyła z Krasnosielca. Najmłodsza uczestniczka tej grupy – Madzia Gałązka – licząca 10 miesięcy, podróżowała w specjalnym siodełku umieszczonym na rowerze mamy. Najstarsza uczestniczka zaś przekroczyła 60 lat. Na miejsce spotkania dojechaliśmy około godz.11.00. Wcześniej odwiedziliśmy zlokalizowaną w Domu Ludowym bibliotekę w Gąsewie. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy lokal i księgozbiór biblioteki, w myślach porównując je z naszymi placówkami. Następnie przenieśliśmy się do ogródka przy przedszkolu. Wspólny piknik rozpoczął się występem artystycznym w wykonaniu młodzieży z Młynarzy, która przedstawiła zebranym swoje umiejętności gry na flecie, gitarze, wiolonczeli i skrzypcach. Później rozpoczęły się zawody sportowe. Każda miejscowość wyłoniła spośród swoich mieszkańców reprezentację rywalizującą w różnorodnych konkurencjach, np. w biegu w workach, przeciąganiu liny, itp. Zawody sprawnie przeprowadziły nasze wspaniałe dziewczyny: Agnieszka Gałązka i Kasia Pochoda. Jak przystało też na imprezę organizowaną przez bibliotekarzy, biblioteka w Sypniewie przygotowała 134 nowe, różnorodne książki, spośród których każdy ze 130 uczestników spotkania mógł wybrać coś interesującego i zabrać ze sobą. Imprezę zakończyliśmy konsumpcją wybornych kiełbasek własnoręcznie upieczonych na ognisku. Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do domu wcześniej planując już organizację następnego „odjazdowego” rajdu na terenie innej gminy. Krystyna Wierzbicka-Rybacka

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »