Podsumowanie konkursu ekologicznego

W dniu 19 czerwca na jednym z przystanków ścieżki ekologicznej „Z lasem za pan brat” został rozstrzygnięty konkurs gminny pn. „Miejmy odrobinę ogłady – wykorzystujmy odpady!”. Tematem prac konkursowych była „Moja ekologiczna miejscowość. Uczniowie mieli za zadanie wykonać przestrzenną makietę z ekologicznych odpadów prezentujących jedną z gminnych miejscowości. Prace można było podziwiać na wystawie zorganizowanej na trasie ścieżki. Komisja konkursowa miała niemały problem z wyłonieniem tych najlepszych, ponieważ autorzy wszystkich prac wykazali się niebywałą pomysłowością i zdolnościami. Podjęcie decyzji było jednak konieczne, a w konsekwencji tego pierwsze miejsce zdobyła Wiktoria Załęska, za które otrzymała tablet, drugie miejsce zajął Mateusz Gwiazda i otrzymał aparat cyfrowy, a trzecie miejsce zdobył Sebastian Jędrzejewski otrzymując odtwarzacz mp5. Za wyróżnione pracechłopcy otrzymali terenowe zestawy do gry w piłkę nożną, a dziewczęta torby na ramię. Oprócz tego uczestnicy konkursu otrzymali: daszki przeciwsłoneczne, ekologiczne notesy wraz z długopisami, peleryny przeciwdeszczowe i torby zakupowe. Był to już trzeci konkurs ekologiczny organizowany przez Gminę Krasnosielc przy wsparciu finansowym z WFOŚiGW w Warszawie. Tym razem na ten cel pozyskano 10 tys. zł., a wartość całego konkursu wyniosła ok. 14 tys. 240 zł.

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »