Jubileuszowe XV Dni Krasnosielca

Wójt Gminy bardzo serdecznie dziękuje Burmistrzowi Makowa Maz. Januszowi Jankowskiemu za udostępnienie zalewu i wykoszenie trawy oraz prezesowi Koła Bolt 36 Maków Maz. Markowi Archackiemu za przygotowanie łowiska i zaplecza technicznego.
Kolejną atrakcją tego dnia był – organizowany już po raz trzeci – Gminny Zlot Motocyklowy. Cieszył on się dużym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców gminy jak i samych motocyklistów. O godzinie 17:00 centrum Krasnosielca zmieniło się w prawdziwe obozowisko dla miłośników i sympatyków ryczących silników wszystkich marek, typów i roczników. Spotkanie rozpoczęło się paradą motocyklistów, którą poprowadził na swoim motocyklu Wójt Gminy Krasnosielc. Później odbyła się prezentacja pojazdów, a zgromadzeni widzowie mogli podziwiać dwukołowce, zrobić pamiątkowe zdjęcie przy wybranym przez siebie motocyklu oraz skorzystać z przejażdżki. Sporą atrakcją dla widzów był pokaz akrobacji motocyklowych w wykonaniu grupy ”STUNT.WAW.PL”.
Drugiego dnia obchodów Dni Krasnosielca odbył się festyn na targowicy w Nowym Krasnosielcu. Tegoroczną imprezę rozpoczął występ grupy Recycling Band – finalisty telewizyjnego show „Mam talent”. Instrumenty, na których zagrali artyści, wykonali samodzielnie używając odpadów, np. butelek po wodzie mineralnej, puszek, wiaderek itp. Następnie aktorzy z „GrupyT” wystawili spektakl interaktywny dla dzieci pt. „Magiczny kapelusz”. Po przedstawieniu Wójt Gminy Krasnosielc Paweł Ruszczyński i Dyrektor GOK Beata Heromińska powitali przybyłych gości.
Później odbyły się występy „swoich ludzi” czyli lokalnych artystów. Na estradzie zaprezentował się Chór KGW z Grabowa, który działa już 6 lat niezmiennie z tym samym opiekunem i akordeonistą – Markiem Franciszkiem Czajką. Mieliśmy okazję także posłuchać piosenek w wykonaniu grupy „AVISTA”, którą stworzyły utalentowane trzy młode dziewczyny: Ewa Kęszczyk, Klaudia Łada i Anna Świerczewska. Po nich na scenie wystąpił rozśpiewany tabor cyganów, w którego repertuarze znalazły się m.in.: „Cyganeczka Zosia”, „Cygańska jesień” czy „Jadą wozy kolorowe”. Grupę cyganów utworzyli nauczyciele ze szkoły podstawowej w Rakach: dyrektor szkoły Teresa Kaszuba, Małgorzata Regulska, Agnieszka Mikulak, Krzysztof Czarnecki, nauczyciele ze szkoły w Drążdżewie: Elżbieta Szewczak i Hanna Kęszczyk, Dyrektor GOK Beata Heromińska oraz akompaniujący Rafał Wilkowski i Jakub Mikulak. W końcu nadszedł czas ogłoszenia zwycięzców zawodów wędkarskich oraz wręczenia im statuetek i pucharów, a sponsorom drobnych upominków i dyplomów w ramach podziękowania. W III Gminnych Spławikowych zawodach Wędkarskich o Puchar Wójta Gminy Krasnosielc nagrody otrzymali:

w kategorii juniorów:
1. Adam Kacprzycki,
2. Maciej Henrykowski,
3. Krystian Łukasiak
w kategorii seniorów:
1. Marcin Ostrowski,
2. Grzegorz Trojanowski
3. Józef Kowalczyk

Następnie na scenie pojawił się śpiewający sobowtór Maryli Rodowicz, który robi karierę światową. Koncertował już w New York, w Berlinie, na scenach i estradach w wielu miastach Polski. Po godzinie 20:00 odbył się pokaz iluzji w wykonaniu jednego z najlepszych polskich iluzjonistów – Łukasza Granta, który czarował publiczność zarówno swoją sprawnością, umiejętnościami jak i urokiem osobistym. Pomiędzy występami artystów widownię rozgrzewała gorąca samba brazylijska i tropikana kubańska w wykonaniu grupy Afro Carnaval – zespołu znanego z telewizyjnego programu Go To Dance. Godziny wieczorne na festynie, to czas przeznaczony nie tylko na oglądanie występów, ale także na wspólny śpiew i taniec. Tegoroczne jubileuszowe Dni Krasnosielca ubogaciła swoją obecnością Renata Dąbkowska z zespołem DYSTANS. Atmosfera podczas występu była znakomita. Po koncercie widzowie mogli oglądać efektowny pokaz sztucznych ogni.
Kolejna propozycja muzyczna była skierowana do młodzieży, gdyż na scenie pojawił się zespół BOBI, którego piosenki śpiewała cała publika. Zagrali m.in. „Noce gorące”, „Dziewczyna taka jak ta”. Tancerki w ciekawych choreografiach były dopełnieniem godzinnego koncertu. Festyn trwał do godziny 1:00 do ostatniej piosenki w wykonaniu zespołu Helios.
W trakcie festynu przeprowadzono konkursy „Naj”: gość z najdalszej miejscowości: Wiktor Goman z Wielkiej Brytanii i rodzina Wṻrkner z Niemiec; najstarszy uczestnik: Teresa Żużniew – 80 lat, najmłodszy uczestnik: Miłosz Ruziecki – 23 dni; najkrótsze imię i nazwisko: Bożena Król – 10 liter; najdłuższe imię i nazwisko: Katarzyna Siemiatkowska – 22 litery. Nagrody rzeczowe w konkursach ufundowali sponsorzy.
Z okazji XV obchodów Dni Krasnosielca była przygotowana „Loteria jubileuszowa” w dwóch kategoriach: dzieci do 18 roku życia i dorośli powyżej 18 roku życia. Wśród wypełnionych kuponów wylosowano po trzy nagrody rzeczowe w każdej kategorii. Dzięki hojności sponsorów zakupiono m.in. mikrofalówkę, odkurzacz, siewnik ogrodowy i hamak.
W trakcie festynu była możliwość degustacji pysznych potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z naszej gminy. Serwowano także swojską grochówkę i żurek oraz kiełbaski z grilla. Nie zabrakło lodów gałkowych i włoskich, popcornu, gofrów, zapiekanek i kebabów. Były różne napoje, zabawki, balony oraz stoisko Nadleśnictwa Parciaki z szeroką ofertą edukacyjną. Przez trzy godziny dzieci miały możliwość nieodpłatnego korzystania z różnych atrakcji: dmuchanego zamka, krowy do dojenia, mega kostki, mogły uczestniczyć w grach i zabawach z animatorami oraz poczęstować się słodkimi upominkami.
Pogoda dopisała, a co za tym idzie frekwencja na festynie była duża. Wiele radości dostarczyły również atrakcje wesołego miasteczka, m.in.: pociąg jeżdżący po kole, karuzela z parasolek, konna przejażdżka, dmuchane zjeżdżalnie, euro bungee.
Dziękujemy Państwu za to, że znaleźliście czas aby wspólnie świętować Dni Krasnosielca. Dziękujemy również gościom z innych miejscowości za to, że nas odwiedzili i bawili się razem z nami. Serdecznie dziękujemy współorganizatorom imprezy, którzy cały czas czuwali, nad planowym przebiegiem uroczystości oraz porządkiem m. in. pracownikom Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Kultury, druhom strażakom z jednostek OSP z Krasnosielca i Drążdżewa, wolontariuszom oraz funkcjonariuszom policji, wszystkim zaprzyjaźnionym ludziom za ich pomoc. Serdecznie podziękowania kierujemy w stronę sponsorów, których wkład w tą imprezę był nieoceniony. Wsparli nas: Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A. oddział w Ostrołęce, Bank Spółdzielczy Krasnosielc, Agencja Informedia, Białobrzescy Aneta i Dariusz, Cejmer Krzysztof Dobrzyński Janusz, Grabowscy Agnieszka i Adam , Grabowscy Katarzyna i Lech, Jastrzębska Ewa, Kołodziejski Przemysław, Kowalczyk Regina i Józef, Mentor S. C. Elżbieta i Paweł Majchrzak, Mikulak Marek, Mitelsztedt Kaziemierz, Niestępcy Jadwiga i Jerzy, Ogrodowicz Kazimierz, Piątek Regina i Andrzej, Piekarski Wiesław, Piórecki Krzysztof, Pogorzelscy Iwona i Robert, Ruszczyńscy Elżbieta i Wojciech, Rykaczewski Janusz, Szczepańscy Anna i Tomasz, Szczepańscy Agnieszka i Marek, Szczęsny Piotr Pekpol S.A., Szczęsny Piotr SPS Handel S.A., Tabaka Zdzisław, Wódkowska Urszula Westmor Consulting, Wróblewski Tadeusz, Zdunek Barbara i Jan, Zielińscy Barbara i Mariusz, Zieja Ryszard, P.H.U Zasztoft Bis, P.P.H.U. Jumida Przasnysz, Żebrowski Zbigniew Auto Klinika i anonimowi sponsorzy. Zlot motocyklowy Zawody wędkarskie

Zapraszamy do galerii
Zapraszamy do galerii
Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »