Powitanie jesieni

W dniu 23września grupy przedszkolaków ,,Biedronki” i ,,Truskawki” z Drążdżewa pojechały autokarem na powitanie jesieni do Krasnosielca na ścieżkę edukacyjną. Tego dnia towarzyszyła im piękna, słoneczna pogoda. Po wejściu do lasu przedszkolaki pożegnały lato śpiewając piosenkę ,,Żegnaj złote lato”. Stwierdziły również, że jesień już rozpoczęła swoje panowanie, ponieważ maluje na kolorowo liście, jest coraz chłodniej, a dni są coraz krótsze. Spacerując ścieżką dzieci obserwowały zmiany jesienne w lesie, szukały zwierząt, poznawały drzewa iglaste i liściaste, poszerzały swoją wiedzę czytając tablice informacyjne znajdujące się wzdłuż ścieżki oraz obserwowały rośliny. Niektórym nawet udało się znaleźć jeżyny i grzyby. Podczas wędrówki dzieci robiły przystanki odpoczywając na ławeczkach w kształcie żołędzia, szyszki i orzecha. Kiedy dotarły do ,,pajęczyny” pojawiła się Pani Jesień. Była to mama z grupy ,,Truskawki”. Miała piękną brązową suknię, czerwone buty i piękny kapelusz. W ręku trzymała wiklinowy kosz z owocami. Dzieci zauważyły, że suknia Pani Jesień jest zbyt smutna i postanowiły ją ozdobić przypinając kolorowe liście, które wcześniej przygotowały w przedszkolu. Od razu zrobiło się weselej. W nagrodę Jesień obdarowała dzieci owocami, a one podarowały jej korale z jarzębiny i zaśpiewały piosenkę ,,Na polanie w lesie”. Dzieci spotkały na ścieżce również ,,Leśne cymbały”, na których mogły spróbować zagrać co tylko chciały.
Na koniec wszyscy bawili się w berka, karuzelę i balonika. Później dzieci nakarmiły ,,Leśnego Trola” i z uśmiechem na buziach wróciły do przedszkola.
Redakcja

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »