Tydzień Zakazanych Książek

Wszystkich, których ciekawi dlaczego niektóre książki trafiły na listę zakazanych zapraszamy do oglądania wystawy w Bibliotece Szkolnej Zespołu Szkół w Krasnosielcu. Zapraszamy również na czytanie niektórych z nich. A oto powody dla których książki były zakazane:
– Archipelag Gułag – Aleksandra Sołżenicyna. Powieść stała się dla autora przyczyną aresztowania, pozbawienia obywatelstwa radzieckiego i skazania na wygnanie.
– Biblia – W 1942 roku w III Rzeszy ogłoszono doktrynę Narodowego Kościoła Rzeszy, próbowano wyeliminować chrześcijaństwo i zakazano czytania Biblii, którą miała zastąpić Mein Kamf.
– Czerwony Kapturek – braci Grirmm – Książki zakazano w szkołach w Kalifornii przez butelkę wina znajdującą się w koszyku, który Czerwony Kapturek niósł dla babci. Naprawdę, niektórym niewiele trzeba.
– Przygody Tomka Sawyera – Mark Twain – Zakazano jej w bibliotekach publicznych w Nowym Jorku, Denver i Kolorado (1876), a także w Pensylwanii (1994) za rasistowski język.
Chcemy, aby Tydzień Zakazanych Książek był zachętą do odwiedzin w bibliotece. Mamy nadzieję, że tajemnica, zakazany owoc, zaintryguje naszych czytelników i zachęci do lektury.
Redakcja szkolna

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »