Maraton Czytania z Franklinem

Spośród prawie 40 wydanych książeczek wybraliśmy 9. Były to: „Franklin czyta kolegom”, „Franklin chce mieć zwierzątko”. „Franklin i prezent świąteczny”, „Franklin i kask rowerowy”, „Franklin i odwiedziny wydry”, „Franklin znajduje aparat”, „Franklin i książka z biblioteki”, „Franklin i skaczące buty” oraz „Franklin i pani opiekunka”. Wszyscy w skupieniu słuchali czytanych na głos opowieści a przepięknie czytały je bibliotekarki: Agata Sukiennik, Krystyna Wierzbicka-Rybacka oraz nauczycielki: Teresa Kaszuba, Bogusława Więcek, Alina Błaszkowska, Hanna Flejszer i Elżbieta Szewczak. Po przeczytaniu tekstów, sprawdzaliśmy jak dużo faktów dzieci zdołały zapamiętać. Okazało się, że nasi młodzi czytelnicy, książeczki o sympatycznym żółwiku znają bardzo dobrze. Po czytaniu przyszedł czas na bliższe poznanie Franklina. Prawie wszystkie dzieci osobiście chciały przywitać się ze swoim bohaterem, uścisnąć mu łapkę, przytulić się do miękkiego futerka. Nie mogło też zabraknąć wspólnych zabaw i pamiątkowych zdjęć. Na zakończenie spotkań starsze dzieci otrzymały od Franklina zakładki do książek ufundowane przez Wydawnictwo Debit, zaś maluchy częstowane były przez niego cukierkami. Wszystkie spotkania, a było ich aż 13, upłynęły w miłej atmosferze i wywarły duże wrażenie na uczestnikach. Dziękuję Dyrektorom szkół oraz przedszkola w Krasnosielcu za umożliwienie zorganizowania spotkań we wszystkich placówkach oraz pomoc w ich przeprowadzeniu.
Krystyna Wierzbicka Rybacka

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »