Festiwal Piosenki Dziecięcej

Czy dzieci, które dużo słuchają muzyki i śpiewają we wczesnym dzieciństwie, później lepiej będą się uczyć? Tak, nie tylko gra na instrumentach i śpiewanie, lecz także słuchanie muzyki wspomaga rozwój intelektualny, np. naukę języków obcych, myślenie matematyczne, kreatywność. Zdaniem neurofizjologów pod wpływem muzyki rośnie poziom neuroprzekaźników, czyli substancji biorących udział w procesie uczenia się. Muzyka pobudza obszary w mózgu, które mają ścisły związek z uczeniem się. Ale śpiewanie, słuchanie muzyki, granie na instrumentach pozytywnie wpływa też na życie uczuciowe, a o sukcesach w życiu w dużej mierze decyduje inteligencja emocjonalna. Pisała Magdalena Gąssowska, psycholog zajmuje się psychoterapią, wykłada w Wyższej Szkole Pedagogicznej ZNP w Warszawie.
Wszyscy występujący otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy, które mamy nadzieję, jeszcze bardziej zmotywują młodych artystów do rozwijania swoich umiejętności, a rodziców do inwestowania we własne dzieci.
Organizatorzy dziękują za udział w festiwalu wszystkim artystom, opiekunom za przygotowanie dzieci a rodzinom za ich obecność i wspieranie Młodych Talentów.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »