Spotkanie z policjantami

W poniedziałek 7 października w naszym przedszkolu zagościli policjanci: Grzegorz Chełchowski, Marcin Jaworski i Marlena Kołodziejczyk. Przedszkolaki miały lekcję o bezpieczeństwie na drodze. Policjanci mówili o tym, jak ważne jest stosowanie się do zasad ruchu drogowego. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach i odpowiadały na pytania. Wiedziały o tym, że przez jezdnię przechodzimy po pasach, na zielonym świetle i zawsze w towarzystwie osoby dorosłej. Wszystkie przedszkolaki wiedzą, żemuszą być przewożone w dostosowanych do ich wieku fotelikach, w zapiętych pasach. Podczas jazdy rowerem musi być z nimi ktoś dorosły, powinni jeździć z prawej strony jezdni. Dzieciaki z zainteresowaniem oglądały stroje policjantów oraz kajdanki i resztę wyposażenia. Na koniec większość wsiadała do radiowozu i oglądała auto policyjne. Mamy nadzieję, że taka lekcja na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »