Wycieczka do Baranowa, Przystani i Ostrołęki

Z Baranowa udaliśmy się do Przystani, gdzie dzięki gościnności i życzliwości Dyrektor szkoły w Przystani Pani Hanny Grzegorczyk zwiedziliśmy piękny zabytkowy drewniany dworek z 1928 r. – dawną siedzibę szlachty Bourbonów i poznaliśmy namiastkę historii tego wspaniałego i malowniczo położonego miejsca. Obecnie w budynku tym mieści się Szkoła Podstawowa. Po remoncie zachowała się sala modrzewiowa oraz stylowy kominek. Obiekt otoczony jest pięknym 2 hektarowym parkiem z wydzielonymialejkami i różnorodną roślinnością.
Później udaliśmy się do Ostrołęki, gdzie w salonie zabaw „Urwis” czekało na dzieci mnóstwo atrakcji. Do ich dyspozycji był suchy basen z piłeczkami, zjeżdżalnie, rowerki, hulajnogi, samochody na akumulatory, kącik do rysowania, mały domek, labirynty, konsola X-Box Kinect. Każdy z uczniów znalazł dla siebie coś ciekawego do zabawy. Dzieci malowały sobie twarze zamieniając się w motylki, pająki, koty i inne ciekawe stworzonka. Na koniec wizyty, każde dziecko otrzymało baloniki lizaka. Po harcach w sali zabaw udaliśmy się do Kina Jantar gdzie obejrzeliśmy film „Smerfy” w wersji 3D.
To film, który szaleńczo bawi maluchy, uświadamia widzom, jak ważna jest miłość, jaką darzą nas rodzice. Film stanowi próbę odpowiedzi na pytanie o przyjaźń i rodzicielstwo. Cała produkcja to chęć wniknięcia w relacje zarówno międzyludzkie jak również „międzysmerfowe”. Świadomość równości i miłości jest ważna. a kto ma jej uczyć, jak nie przesłodkie Smerfy, które po raz kolejny starają się uratować świat.
Film powstał w oparciu o bajkę Smerfy. Po raz kolejny dzielne niebieskie stworzenia muszą pokonać wrednego Gargamela.
Wycieczka nie zostałaby uznana za zaliczoną, gdyby nie posiłek w restauracji McDonald’s. Po tak intensywnie spędzonym dniu dzieciaki z radością wróciły do swoich domów.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »