Wielkie Faszerowanie w Gminie Krasnosielc

W kategorii dania faszerowane mięsne:I miejsce – Bożena Kowalczyk (kaczka faszerowana)
II miejsce – Iwona Czaplicka (zrazy nadziewane kaszą gryczaną z grzybami suszonymi)
III miejsce – Halina Ogonowska (szczupak faszerowany)W kategorii dania faszerowane mączne:I miejsce – Bożena Szlaska (pierogi)
II miejsce – Anna Kruk (pierogi z mięsem i kapustą)
III miejsce – Renata Rolka (pieróg faszerowany)W kategorii dania faszerowane warzywa-owoce:I miejsce – Zofia Podpora (gruszki faszerowane)
II miejsce – Maria Antosiak (kapusta nadziewana w sosie pomidorowym)
III miejsce – Brygida Krzemińska (jabłka pieczone z rodzynkami)W kategorii dania faszerowane na słodko:I miejsce – Agnieszka Gwiazda (łaciate naleśniki z konfiturą wiśniową)
II miejsce – Anna Kruk (rurki z kremem)
III miejsce – Beata Jurczewska (kopertki z jabłkiem)W kategorii dania faszerowane nabiał:I miejsce – Renata Klicka (jajka faszerowane)
II miejsce – Beata Jurczewska ( jajka faszerowane w skorupkach)
III miejsce – Daniel Rolka (kotlety z jajek)Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe sfinansowane ze Schematu III Pomocy Technicznej PROW 2007-2013: za zajęcie I miejsca – maszynkę do mielenia, za II miejsce – mikser, a za III – opiekacz 3 funkcyjny. Pozostałym uczestnikom natomiast, w ramach nagród pocieszenia, wręczono młynki do przypraw zakupione przez GOK.
Po ogłoszeniu wyników komisja i uczestnicy konkursu udali się na wspólne biesiadowanie, a czas spędzony przy stole umilał im muzyczny występ lokalnego zespołu nauczycielskiego.

Projekt ma na celu wypromowanie żywnościowych produktów lokalnych, aktywizację mieszkańców, jak również kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycjach kuchni regionalnej oraz ochronę kulinarnego dziedzictwa.

Dopełnieniem wymienionych działań będzie wydanie publikacji „Wielkie Faszerowanie w Gminie Krasnosielc”, w której zamieszczone zostaną wszystkie przepisy potraw konkurujących ze sobą w sobotnim konkursie.

Organizatorami przedsięwzięcia była Gmina Krasnosielc we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Krasnosielcu. Konkurs kulinarny „Wielskie faszerowanie” był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej wramach Schematu III Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »