„Amelin w ruchu”

„Ucząc się ipracując nie zapominajcie otym, jak ważnym dla sukcesów wnauce jest ruch. Aktywność fizyczna sprzyja koncentracji izapamiętywaniu, wpływa na stan zdrowia isamopoczucie. Wykorzystujcie możliwości, jakie daje wam szkoła, samorząd, kluby sportowe iturystyczne. Oprócz regularnego uczestnictwa wobowiązkowych lekcjach wychowania fizycznego bawcie się irywalizujcie wzawodach igrach sportowych, spacerujcie, pływajcie, jeździjcie na rowerze" – napisała Minister Edukacji Krystyna Szumilas wliście opublikowanym na stronie internetowej MEN.
W ramach ogłoszonego przez MEN „Roku szkoły w ruchu” uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Amelinie 16 października br. pojechali do Ostrołęki na basen. Tam wcielali w życie powyższe postanowienia i przez 2 godziny korzystali z atrakcji pływalni i z przyjemnością wprawiali swoje ciała w ruch tak wielce sprzyjający prawidłowemu rozwojowi ich młodych organizmów.
Zadbano nie tylko o ciało, ale także i o rozwój intelektualny. Jeszcze przed rozrywkami ostrołęckiej pływalni, uczniowie odwiedzili Muzeum Kultury Kurpiowskiej, gdzie odbyli lekcję muzealną pt. „Moja pierwsza wizyta w muzeum”. Tam dowiedzieli się nieco o tym, jak funkcjonuje współczesne muzeum, co można w nim znaleźć, poznali podwaliny kultury kurpiowskiego regionu, a także mieli okazję „pobawić się” w młodych poszukiwaczy skarbów historii. W drodze powrotnej, trochę zmęczeni, ale szczęśliwi, zapełnili brzuszki i zaspokoili apetyt w restauracji Mc Donald’s.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »