Dzień Papieski w Gimnazjum w Krasnosielcu

Pani Renata opowiedziała o tym spotkaniu z papieżem na górskim szlaku. Kolejnym gościem był pan Franciszek, który przybliżył tragiczne wydarzenia ze swojego życia. Po śmierci ojca bardzo cierpiał i to Karol Wojtyła go pocieszył i podniósł na duchu. Następnie reporter podszedł do uczennicy, która uważa naukę Jana Pawła II za wskazówki do dalszego życia. Dziewczyna ma świadomość, że należy do "pokolenia JPII" i musi dać świadectwo wiary innym Polakom. Po tej rozmowie dziennikarz naszego szkolnego programu telewizyjnego podszedł do nauczycielki, która opowiedziała o tym, jak uczniowie krakowskiego gimnazjum kochali Ojca Świętego i jak bardzo przeżyli jego śmierć. Potem szkolny chór zaśpiewał pieśń "Wadowice". Następnie razem z kamerą naszego szkolnego programu udaliśmy się do Szczawnicy, gdzie pewien góral opowiadał o tym jak bardzo niezwykła postacią był papież. Na zakończenie części artystycznej razem odśpiewaliśmy „Barkę’’. Następnie głos zabrał dyrektor pan Andrzej Maluchnik i podziękował za przygotowanie uroczystej akademii.

Redakcja Szkolna

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »