Pasowanie na pierwszaka w PSP w Rakach

"My nie chcemy leniuchować chcemy uczyć się, pracować…" – tak 25 października 2013 r. zgodnym chórem recytowały pierwszaki w PSP w Rakach. W taki właśnie sposób protestowały przeciwko czarom złej wróżki, która chwilowo zamieniła je w leniuszki. Ale, jak to zwykle bywa, z pomocą przyszła uczniom dobra wróżka i wysłała ich w podróż do czterech krain: muzyki, miłości, pracy, mądrości. W każdej z nich dzieci miały zadanie do wykonania, za które otrzymywały symbol krainy – klucz wiolinowy, serce, pszczółkę i sowę. Po wykonaniu wszystkich zadań wróciły do dobrej wróżki, która zdjęła z nich zły czar. Tym samym udowodniły, że mogą być pasowane na uczniów.Pasowania dokonała pani dyrektor Teresa Kaszuba. Uczniowie otrzymali drobne upominki i gorące brawa od zgromadzonych rodziców i starszych kolegów. Po uroczystości na stuprocentowych pierwszaków czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców i wychowawcę.
Redakcja Szkolna

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »