Październik w przedszkolu

Święto pieczonego ziemniaka stało się pretekstem do stworzenia wystawy pt. najciekawsze warzywo. Począwszy od 9 października przez cały tydzień można było podziwiać niezwykłe okazy o przeróżnych kształtach oraz stworzone z warzyw różne ludziki, drzewka itp.
Po warzywach przyszedł czas na owoce. 10 października grupa IV razem z wychowawczynią panią Marzeną Wnuk oraz paniami kucharkami przygotowała sałatkę owocową. Dzieci samodzielnie kroiły i mieszały a potem zjadły do ostatniej łyżeczki.
13 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Krasnosielcu odbył się Festiwal Piosenki Przedszkolnej. Krasnosieleckie przedszkole reprezentowało dziewięcioro wychowanków: Maja Chełchowska z grupy II, Kacper Kruszewski i Sara Grabowska z grupy IV, Zuzanna Jastrzębska, Zosia Tadrzak, Magdalena Łagoda, Magdalena Rosłon, Zuzanna Libchaber i Michalina Mamińska z grupy III. Nasze dzieciaki spróbowały swoich sił na dużej scenie przed szeroką publicznością. Śpiewali przy akompaniamencie pani Basi i pana Konrada Lusawa, którzy na co dzień zachęcają najmłodszych do śpiewu i tańca na zajęciach tanecznych w naszym przedszkolu.
Pod koniec miesiąca, a dokładnie 30 października tuż przed Dniem Wszystkich Świętych, starszaki z grupy III i IV wraz z wychowawcami – panią Teresą Mikołajczewską i panią Marzeną Wnuk wybrali się na miejscowy cmentarz by uczcić pamięć zmarłych, a także zapalić symboliczny znicz. Przedszkolaki wiedzą jak ważne jest zachowanie pamięci o osobach, które już od nas odeszły.
Katarzyna Brakoniecka
Nauczyciel logopeda
PSP w Krasnosielcu

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »