Wycieczka do Warszawy uczniów z PSP w Rakach

W trochę pochmurny dzień, tzn. 18 października br. dzieci ze szkoły podstawowej w Rakach udały się w podróż do Warszawy. Tam czekały na nich atrakcje. W pierwszej kolejności zwiedziły Muzeum Geologii, znajdujące się przy Państwowym Instytucie Geologii Uniwersytetu Warszawskiego. Niesamowite wrażenie sprawiał olbrzymi szkielet mamuta. Wśród eksponatów znalazły się również przeróżne skały: wapienie, granity, piaskowce itp. oraz skamieniałości. Dzieci mogły też obejrzeć imitację jaskini, a w niej nacieki skalne: stalagmit, stalaktyt, stalagnat. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie mogli zobaczyć ponad 450 eksponatów w kilku tematycznych galeriach, mając możliwość samodzielnego eksperymentowania. CNK jest jedną z najnowocześniejszych europejskich instytucji ukazujących związek nauki z kulturą i codziennością. Następna niespodzianka to pobyt w kinie i obejrzenie filmu SMERFY 2, który gorąco polecamy innym, ze względu na humorystyczną treść. Na koniec oczywiście była wizyta w McDonalds, bo przecież po takim całodniowym wysiłku uczniowie musieli coś przekąsić, aby mieć siłę z radością i uśmiechem na twarzy powrócić do domów. Redakcja Szkolna

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »