Dzień Niepodległości w Amelinie

Dnia 12 listopada br. w SP w Amelinie odbył się uroczysty apel poświęcony najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu – Świętu Niepodległości. Uczniowie klas IV, V i VI w sposób obrazowy przybliżyli młodszym kolegom historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata. W skrócie przedstawiono sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty najważniejszych powstań narodowych. Na zakończenie wszyscy z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli film animowany przedstawiający bardzo efektownie i w przystępny sposób całą historię Polski „ku pokrzepieniu serc”.Redakcja Szkolna

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »