Śniadanie Daje Moc

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Dlatego też PSP w Amelinie przyłączyła się do klubu śniadań oraz do obchodów 8 XI- Dnia Śniadania. Do świętowania tego dnia włączyli się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Nauczyciele przeprowadzili prezentacje o zasadach zdrowego odżywiania, wartościach odżywczych produktów, spożywaniu nabiału w diecie dziecka oraz o roli warzyw i owoców. Razem z uczniami sporządziliśmy wartościowe śniadanie składające się z kolorowych kanapek, rzeźb twarożkowych, owocowych sałatek oraz innych przysmaków. Poza zjedzonym, smacznym i zdrowym posiłkiem, dzieci dowiedziały się dlaczego śniadanie jest tak ważne dla prawidłowego rozwoju ich organizmu. Wspólnie zrobiliśmy też dekoracje na ten wyjątkowy dzień.
Redakcja Szkolna

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »