Obchody Święta Niepodległości w PSP w Drążdżewie

W dniu 8 listopada 2013 r. w Szkole Podstawowej w Drążdżewie odbył się uroczysty apel z okazji 95 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Data 11 listopada to dla wszystkich Polaków szczególny dzień, to wspomnienie walki o wolność, wiarę i zwycięstwo. Stojąc na baczność i odśpiewując hymn państwowy uczniowie oddali cześć wszystkim Polakom, którzy walczyli o niepodległość Polski. Lekcja patriotyzmu, podczas której recytowane wiersze i zaśpiewane piosenki wprowadziły obecnych w zadumę i przeniosły myślami do czasu z okresów rozbiorów.
„Żegnaj nam żegnaj droga kraino,
Żegnaj nam żegnaj kraju kochany …”
Polskę wymazano z mapy świata lecz nie wymazano jej z serc Polaków. Żył naród i jego kultura. Lata 1914 – 1918 to wielka wojna światowa, zakończona dla Polaków bratobójczą walką, ale zwycięską.
„Więc podaj rękę bracie,
Pokonan został wróg
I dłoń błogosławiącą
Nad światem trzyma Bóg”
Uroczystość ta uświadomiła nam, że nie urodziliśmy się dla siebie lecz dla naszego kraju. Nie pytajmy zatem, co może ojczyzna zrobić dla nas? Pytajmy raczej, co my możemy dla niej uczynić? Właśnie tak powinniśmy patrzeć na świat i takie wartości powinny się dla nas liczyć. Życie należy przeżyć najpiękniej, jak to jest możliwe, żyjąc nie tylko dla siebie ale i dla innych.

Redakcja Szkolna

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »