Spotkanie z przyszłym archeologiem

Dnia 21 października 2013 r. Publiczna Szkołę Podstawową w Drążdżewie odwiedził pan Paweł Włodarski. Jest on absolwentem naszej szkoły, wychowankiem pani Anieli Szewczak, a obecnie studentem trzeciego roku na Wydziale Archeologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Pan Paweł opowiadał nam o swoich studiach. Z jego obserwacji i wiedzy wynika, że praca archeologa jest trudna i wymaga wielu poświęceń. Konieczne jest też poznanie podstawowych zasad geometrii oraz chemii. Opowiadał też, że bardziej fascynuje go archeologia a nie historia, a przecież te dwie dziedziny nauki mają ze sobą wiele wspólnego. Jednak pan Paweł woli „grzebać” w ziemi niż w książkach. Gość brał również udział w trzech sesjach wykopaliskowych. Dzięki temu wie, jak wygląda praca archeologa.
To spotkanie wywarło na mnie duże wrażenie. Zaciekawiło mnie do tego stopnia, że zaczęłam się zastanawiać, czy nie pójdę kiedyś w ślady pana Pawła.
Paulina Napierkowska – uczennica kl. V

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »