Wizyta Kurpianek w Drążdżewie

W dniu 18 listopada 2013 r Szkołę Podstawową odwiedzili wyjątkowi goście – p. Teresa Wielechowska i p. Marianna Jakończyk z Jednorożca. Obie panie to twórczynie ludowe, śpiewające w zespole „Kalina” i zrzeszone w Kole Gospodyń Wiejskich. Panie ubrane w strojach typowo kurpiowskich opowiadały o tradycjach i zwyczajach kurpiowskich. Prezentowały dorobek i odrębność kulturową Kurpi. Skoczne kurpiowskie piosenki, przyśpiewki, powiedzenia i żarty kurpiowskie wprawiały w dobry humor społeczność szkolną. Uczniowie dowiedzieli się co jest stolicą Kurpi, jak wykonuje się kurpiowskie kwiaty z bibuły oraz jak wygląda biżuteria z bursztynu. Poznali również wiele ciekawostek dotyczących życia dawniej i dziś na wsi kurpiowskiej.
Dziękujemy za wspaniałą lekcję o Kurpiach.
Redakcja szkolna

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »