Jesień w lesie

Podczas spaceru po leśnej ścieżce odbywała się leśna edukacja. Uczniowie wytężali zmysły obserwując jesienny las. Pan Szymon z pasją opowiadał o budowie lasu i jego funkcjach oraz pracy leśnika. Przybliżał uczniom wiadomości o mieszkańcach lasu, pokazywał ślady i tropy jakie pozostawiły po sobie zwierzęta leśne. Zachwalał bogactwo fauny i flory lasów naszej okolicy. Wykorzystano też tablice edukacyjne rozstawione na ścieżce oraz infrastrukturę rozmieszczoną na szlaku, która służyła nie tylko do nauki ale i zabawy. W trakcie spaceru odbyły się szybkie mini konkursy wiedzy o lesie.
Wszyscy z zapartym tchem słuchali leśnych opowieści p. Szymona i nie obyło się też bez pytań zaciekawionych uczniów. Zajęcia wywołały duże zainteresowanie, więc umówiliśmy się już na kolejną wycieczkę. Nasz przewodnik zaskoczył wszystkich słuchaczy i na pożegnanie podarował wszystkim drobne upominki od Nadleśnictwa – gadżety reklamowe, a dla szkoły kilka numerów „Magazynu Przyjaciół Lasu – Echa Leśne” z płytami.

Małgorzata Czarnecka
Andrzej Sierak

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »